O Marcus Fuereder, γνωστός σε όλους μας ως Parov Stelar, είναι ο καλλιτέχνης που καθιέρωσε τον όρο Electro Swing με μια σειρά από μεγάλες επιτυχίες, όπως τα “Catgroove”, “Booty Swing”, “All Night”, “The Princess”, “The Sun”, “Matilda” και πολλά ακόμα.
Η μεγάλη του δύναμη παραμένει η σκηνική του παρουσία, παρέα με την πολυμελή μπάντα του. Πλέον, μετράει περισσότερα από 1.000 shows, με απανωτά sold-out.
![Φωτογραφία από την σκηνή σε live του Parov Stelar](https://www.releaseathens.gr/wp-content/uploads/2021/11/Parov-Stelar-8-c-Mark-Unterberger.jpg)